Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy chorym dzieciom. W szpitalu zapachniało lasem

„Jaki piękny zapach i jak zielono ! ” – takimi słowami witali leśników mali pacjenci Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W ubiegłym tygodniu, na terenie Szpitala odbyły się zajęcia edukacyjne, przygotowane przez leśników z 7- u nadleśnictw z obszaru Puszczy Knyszyńskiej. Leśnicy przywieźli świerkowe choinki, szyszki, gałązki jałowców, żywotników, mahoni i wiele innych materiałów niezbędnych do przygotowania ozdób.

Dzieci, rodzice oraz personel szpitala z olbrzymim zaangażowaniem włączył się do zabawy w tworzenie ozdób z wykorzystaniem naturalnych materiałów które można znaleźć w lesie. Powstawały szyszkowe bombki, aniołki, ptaki, stroiki i inne fantastyczne „stwory”. Część z nich zawisła na choinkach, a część dzieci zabrały ze sobą jako pamiątkę na oddziały szpitalne.

Spotkanie miało wymiar edukacyjny. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o lesie poprzez zgadywanki w "Leśnym Kole Fortun", a w trakcie bezpośrednich rozmów z leśnikami dowiedzieć się również o ich pracy.

„…uśmiech na twarzach chorych dzieci to rzadki widok w szpitalu, a tu - widać prawie ze 100 takich uśmiechów na raz ! ” – takimi słowami podsumowała tą leśną inicjatywę pani Ewy Kopijkowska, jedna z nauczycielek pracujących codziennie z chorymi dziećmi. Te radosne spotkanie to zasługa tych, którzy z olbrzymim zaangażowaniem przygotowali i prowadzili spotkanie, kolegów i koleżanek z Nadleśnictw: Czarna Białostocka, Dojlidy, Krynki, Knyszyn, Supraśl, Waliły i Żednia. To dzięki nim udało się w „biel szpitala” wnieść trochę zieleni lasu, a dzieciom dostarczyć wiary w magię choinki bożonarodzeniowej.

tekst: Ewa Majewska - RDLP Białystok
fot.: Wojciech Rudnik, Nadleśnictwo Czarna Białostocka